Реабілітація від алкоголізму

Лікування алкоголізму – це складний і кропіткий процес, що вимагає від хворого максимальної концентрації і витримки. Однак багато хто недооцінює необхідність відновного періоду. Правильно розроблена програма реабілітації після алкогольної залежності від фахівців «Центру здорової молоді України» – це поліпшення фізичного і психологічного стану, поетапна соціальна адаптація.

Важливість відновного періоду

Це заключний етап лікування, коли потрібна різнобічна допомога хворому. Велика частина метаболітів виведена з організму, діють препарати по зниженню фізичної залежності, відбувається поступове поліпшення загального стану здоров’я. Але психосоматичні наслідки можуть повернути процес на вихідну точку. Вихід – реабілітація алкоголіків на емоційному і психологічному рівні.

Які проблеми вирішуються в центрі реабілітації від алкоголізму після лікування:

 1. Організм. Детоксикація, медикаментозна терапія, застосування традиційних і новаторських методів.
 2. Психодіагностика. Виявлення причин пристрасті до алкоголю, мінімізація впливу або повне усунення цих чинників. Створення повної карти пацієнта.
 3. Формування нових патернів поведінки. Це відбувається під час групової або індивідуальної терапії.
 4. Соціальна адаптація. Участь в спеціалізованих курсах, поступова соціалізація, становлення нових зв’язків і відносин з оточуючими.

Важлива правильна реабілітація після кодування від алкоголізму, так як цей спосіб усуває тільки фізичну залежність, не впливаючи на психосоматику пацієнта. Без зміни на рівні соціалізації і адаптації є велика ймовірність зриву.

Етапи реабілітації після алкогольної залежності

У «ЦЗМ Україна» створені комплексні індивідуальні та групові програми для алкозалежних. Вони включають медичні процедури, виявлення і вирішення психологічних проблем. Окрема стадія – включення індивіда в суспільне і сімейне життя, підвищення активності.

Медичні процедури

Перший етап – детоксикація і усунення алкогольної абстиненції. За допомогою спеціальних препаратів відбувається очищення організму, зниження ломки. Це найважливіша стадія реабілітації після алкогольної залежності, вона впливає на фізіологічний стан пацієнта.

Додаткові способи терапії:

 1. Процедури для відновлення метаболізму, плазмаферез. Вони прискорять виведення залишків етилового спирту та його похідних.
 2. Масаж, акупунктура. Ефективні для поліпшення самопочуття, повертають активність м’язів.
 3. Медикаментозне лікування. Складання індивідуальної програми.

На першій стадії формується диференційований діагноз. Він дозволить відокремити фізіологічні наслідки лікування від алкоголізму від симптомів побічних захворювань.

Рішення психологічних проблем

Психодіагностика необхідна для виявлення чинників пристрасті до алкоголю: проблеми на роботі, в сімейних відносинах, соціальному оточенні. Створенням комплексної емоційної та психологічної карти займається професійний психоаналітик центру відновлення після лікування від алкоголізму.

Опис методик:

 1. Спільна або індивідуальна психотерапія. На заняттях можуть бути присутніми родичі, друзі, люди з близького кола оточення.
 2. Групи підтримки. Тут діляться досвідом боротьби зі шкідливою звичкою на особистих прикладах. Заняття стимулюють зміни в поведінці, життєві пріоритети.
 3. Нестандартні способи впливу.

Останні є результатом досліджень і практики реабілітації алкозалежних профільними фахівцями. Кожна програма складається індивідуально, з урахуванням поточного психологічного портрета пацієнта і бажаних результатів, змін. Можливі коригування в залежності від проміжних підсумків.

Соціальна адаптація

Після проходження курсу реабілітації від алкоголізму людині, яка вилікувалася, потрібна допомога у визначенні положення в соціумі. Більшість старих зв’язків і коло спілкування не відповідають новому психологічному образу людини. Завдання фахівців – сформувати соціальні схеми, розробити механізми їх підтримки та розвитку.

Дієві інструменти для адаптації в суспільстві:

 1. Розширення кола інтересів. Заняття творчістю, поява нового хобі заповнять вільний час.
 2. Спортивні курси. Покращують фізіологічний стан, розширюють коло спілкування.
 3. Допомога іншим алкозалежним. Важливий етап розуміння серйозності проблеми. На прикладі інших людей колишній залежний бачить наслідки шкідливої ​​звички.

Методика соціальної адаптації в суспільстві індивідуальна. Вибір залежить від особистих якостей, прагнень людини. Головний критерій – інтерес і бажання розвиватися в певному напрямку.

Комплексне відновлення в «Центрі здорової молоді України»

Правильна реабілітація після лікування від алкоголізму – запорука здорового та успішного життя. Програми складаються індивідуально, з обов’язковою анонімністю. Головне завдання – припинити навіть мінімальну ймовірність рецидиву, сформувати нові життєві пріоритети.