Надання термінової наркологічної допомоги

Невідкладна наркологічна допомога необхідна особам, котрі страждають на наркотичну залежність другої та вище стадії. Рівень медичного втручання визначає нарколог або вдома у хворого, якщо неможливо відразу поїхати у клініку, або в медичній установі безпосередньо.

«Центр Здорової Молоді Україна» – один з реабілітаційних центрів, який співпрацює з приватними та державними клініками, які допомагають наркоману повернутися до нормального стану на перших порах.

Швидка наркологічна допомога

Хоч це здається дивним, але запит «швидка наркологічна допомога Київ» найчастіше вводять не самі хворі, а їх близькі. Захворювання «наркоманія» передбачає, що людина не розуміє, або відмовляється розуміти своє становище… Наявність смертельної, хронічної хвороби, яка розвивається у геометричній прогресії, проявляється знову, якщо вона припиняє працювати над собою.

Пацієнтами наркологічних диспансерів стають залежні другої, третьої та четвертої стадії наркоманії. На першій прояви хвороби недостатньо помітні. Тому, проблема людини не отримує уваги. Тої, яка могла б запобігти розвитку патології.

Допомога, загалом, необхідна всім залежним. Оскільки, наркотик – це отрута, котра вбиває індивідуума.

Наведемо приклади:

 • Амфетамін провокує психоз, тривожність, панічні атаки, параною. Тривалість – два, іноді три роки після відмови від наркотику.
 • Героїн загальмовує дихальну систему, що стає причиною смерті через надмірне вживання речовини.
 • Марихуана погіршує пам’ять, мозкову діяльність, викликає агресію під час абстинентного синдрому.
 • Сіль, «дизайнерський» наркотик, за рік вживання викликає незворотні процеси в мозку й організмі.

Повертаючись до швидкої наркологічної допомоги, зауважимо, що вона необхідна у випадках:

 • Передозування психоактивними речовинами.
 • Гострого абстинентного синдрому.
 • Ускладнень, пов’язаних з хворобами, викликаними наркоманією.
 • Потягу до вживання психоактивних речовин попри видимі ознаки порушень внаслідок даного вчинку.

Наслідки самолікування

Залежні, їх рідні, близькі не наважуються звернутися у клініку, обирають самолікування, з двох причин:

 1. Людина не згодна ставати на облік, отримати офіційний статус залежної від речовин, котрі змінюють свідомість.
 2. Відсутність фінансів.

На противагу цьому наведемо два аргументи:

 1. Приватні наркологічні клініки, реабілітаційні центри, у тому числі «Центр Здорової Молоді Україна», гарантують анонімність для своїх пацієнтів.
 2. Кошти, витрачені на лікування, принесуть користь, адже людина почне одужувати від залежності. В іншому випадку продовжуватиметься наркотизація, що значно більше по витратах.

Якщо затягнути з допомогою нарколога, слідує:

 • Розвиток психічних розладів. Вони можуть бути пов’язані з абстинентним синдромом, специфічним впливом наркотику, наслідком фізичних порушень (дефіциту сну, наприклад).
 • Прояв агресії, заподіяння шкоди собі та оточенню. Що спостерігається загалом під час абстиненції.
 • Смерть від передозування. Індивідууми без медичної освіти, знань у галузі наркології, залежності не здатні надати якісну допомогу.
 • Ускладнення через неправильне лікування. Зауважимо, що люди найчастіше звертаються за рекомендаціями до всесвітньої мережі. Що вкрай ненадійно. Велика кількість інформації не завжди означає її вірогідність. Але навіть якщо Ви просто зателефонуйте лікарю, без зустрічі з хворим він не зможе визначити наскільки критична ситуація, зробити необхідні маніпуляції.

Алгоритм невідкладної наркологічної допомоги

Алгоритм швидкої наркологічної допомоги:

 1. Реанімація. Якщо хворий у важкому стані. Наприклад: передозування, абсцес, загострення гепатиту C, захворювань шлунково-кишкового тракту, неврологічних порушень… У такому випадку необхідно помістити хворого у стаціонар. Лікування наркоманії вдома – неможливе.
 2. Детоксикація. Організм очищають від отрут, які накопичилися у крові, внутрішніх органах під час наркотизації. Заборонено при: вагітності, періоді лактації, епілепсії, порушеннях психіки, хворобах нирок, печінки, серця.
 3. Ліквідація симптомів абстиненції. Нормалізація фізичного та психічного стану за допомогою медикаментів, харчування, визначення ступеня фізичних навантажень, які позитивно впливають на здоров’я залежного від наркотиків.

У випадках, пов’язаних з вживанням опійної групи психоактивних речовин, застосовується ультра швидка опійна детоксикація (УБОД). Її особливість – зупинка абстиненції від 6-8 годин до трьох днів, у залежності від ступеня ураження наркотиками.

Що робити після невідкладної медичної допомоги?

Щоб закріпити результат лікування, необхідно продовжити процес позбавлення від наркотичної залежності в центрі реабілітації.

«ЦЗМ Україна» займається терапією наркоманії 15 років. За цей час була надана допомога понад 12000 хворим. З них 4000 залишилися тверезими.

Центр працює цілодобово. Процес реабілітації – це:

 1. Інформування залежних про те, що таке наркоманія, як з нею справлятися.
 2. Використання терапії для зміни поведінки, мислення.
 3. Розвиток нових навичок, умінь: як протистояти наркотикам, боротися зі стресами, жити тверезо…
 4. Допомога в реалізації особистості після закінчення лікування (ресоціалізація).
 5. Робота з сім’єю залежних (корекція співзалежності).

Більше інформації на тему «наркологічна допомога Київ», «цілодобова наркологічна допомога», Ви можете отримати за номерами на нашому сайті.

Експерт групи психічного здоров’я департаменту охорони здоров’я КМДА, головний лікар муніципального наркологічного диспансеру.

Ваше здоров’я починається тут

Подзвоніть нам:

+38 (044) 362-28-29

+38 (099) 362-28-28

Або вкажіть своє питання нижче і ми зв’яжемось з Вами найближчим часом: