Школа соціального працівника ЦЗМ 2019

Цієї суботи завершилася школа з підготовки соціального працівника, яка вже більше восьми років щоквартально проводиться на базі Центру Здорової Молоді. Ми вже раніше розповідали про специфіку проведення цих шкіл (див. у статті: БИЛЕТ В БУДУЩЕЕ ДЛЯ ЗАВИСИМЫХ ).

Історія створення

Нагадаю, що школа соціального працівника була заснована фахівцями Центру Здорової Молоді понад 8 років тому. Основною причиною, яка спонукала до створення такої школи була статистика високого рівня зриву у залежних, які пройшли програму психосоціальної реабілітації, та повернувшись в соціум, знову почали вживати психоактивні речовини. Як зазначають самі фахівці з хімічної залежності ЦЗМ, причиною цього явища виступає відсутність навичок соціальної адаптації у самих залежних (більше у статті: КАК ЗАВИСИМОМУ ЧЕЛОВЕКУ ВЕРНУТЬСЯ В СОЦИУМ ). Тобто, саме через нездатність «знайти своє місце» у світі, адаптуватися до «світу людей» та працевлаштуватися більшість, одужуючих від залежності, людей знову повертаються до звичної моделі зняття напруги – до вживання. Це і послужило поштовхом до створення школи для залежних, які пройшли програму психосоціальної реабілітації.

Місія та задачі

Основною місією школи соціального працівника є надання залежним людям можливості отримати освіту на теоретично-методичній базі Центру Здорової Молоді, яка у подальшому сприятиме їхньому працевлаштуванню. Основною кінцевою метою таких шкіл є повернення залежної людини до повноцінного щасливого життя, створення сімей та народження дітей. Для цього перше, що необхідно забезпечити – це досягнення її повної соціальної адаптації, яка може відбутися лише за умови повноцінного працевлаштування та фінансового самозабезпечення. Тому, школи для залежних реалізують такі задачі, як надання теоретичних знань в області хвороби хімічної залежності, психології, соціальної роботи, Фандрайзингу та рекламно-просвітницької роботи з різними каналами комунікації. Теоретична частина підкріплюється практичними зайняттями та тренінгами.

Програма та напрями підготовки фахівців

Раніше, у статті: «КАК ПОЛУЧИТЬ ОБРАЗОВАНИЕ И ТРУДОУСТРОИТЬСЯ ЗАВИСИМОМУ ЧЕЛОВЕКУ» ми вже розповідали про освітню програму, яка пропонується залежним на школі соціального працівника. Підготовка фахівців здійснюється у наступних напрямках: соціальна робота, мотиваційне консультування з питань залежності та співзалежності, психологія, фандрайзинг, волонтерська та просвітницька діяльність. У цьому році перелік напрямків професійної підготовки розширився новим предметом – SMM (робота у соціальних мережах). Це поповнення було обумовлене трансформацією мережі Інтернет, а саме-соціальних мереж, у найактуальніший та найефективніший комунікативно-рекламний канал нашого часу. Викладачем даного курсу був досвідчений SMM-фахівець, обізнаність та інформаційна подача якого викликала у школярів повагу та шалений інтерес. Як зазначають деякі учасники школи, багато хто саме в цьому новому та неймовірно перспективному напрямку розгледів свою майбутню професію та справу свого життя.

Семінар для співзалежних

За старою доброю традицією у рамках школи соціального працівника був проведений щоквартальний Семінар для співзалежних. Школярі натхненно та завзято допомагали співробітникам Центру Здорової Молоді у організації та проведенні даного заходу, та й самі залюбки взяли участь, виступивши наприкінці семінару з розповіддю про власну історію порятунку від страшного ворога залежності (більше у статті: РОЛЬ РОДИТЕЛЕЙ И РОДСТВЕННИКОВ В ПРОЦЕССЕ ВЫЗДОРОВЛЕНИЯ ЗАВИСИМОГО ЧЕЛОВЕКА ).

Перспективи випускників школи

Отримання необхідних навичок та знань є лише першим кроком у досягненні кінцевої мети одужання від хімічної залежності. Після проходження освітньої підготовки, залежного чекає наступна стадія одужання – працевлаштування. Центр Здорової Молоді надає своїм випускникам можливість працевлаштування безпосередньо у межах самої Організації. В залежності від здібностей та уподобань самого одужуючого, йому пропонується працевлаштування у таких сферах: консультування та робота з іншими залежними (допомога у організації реабілітаційного процесу та допомога одужуючим на етапі ресоціалізації), інформаційно-просвітницька діяльність або профілактика (проведення інформаційних занять у навчальних закладах, пропаганда здорового способу життя шляхом різних комунікативних каналів (зовнішня реклама, Інтернет-маркетинг, просування у соціальних мережах, ін.), організація та проведення благодійних та антинаркотичних заходів, ін.), залучення коштів для благодійності та допомоги людям, страждаючим від хвороби залежності. Якщо ж одужуючі залежні не мають бажання працевлаштовуватися безпосередньо у самій Організації, їм пропонують робоче місце у соціальних службах, волонтерських організаціях та реабілітаційних закладах.

Таким чином, ми бачимо, що проходження школи соціального працівника на базі Центру Здорової Молоді є чудовим стартом для подальшого тверезого та щасливого життя. Освітня програма є тією платформою, яка забезпечує залежного усіма необхідними знаннями та навичками, які дозволять йому будувати конструктивні взаємовідносини с соціумом, професійно розвиватися та впевнено крокувати нелегкими сходами одужання.

ТВЕРЕЗІСТЬ – ВИБІР СИЛЬНИХ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.