??Профілактика ВІЧ у підлітків: провокація чи необхідність? ??

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначають 1 грудня з метою розширення інформування про епідемію, підвищення толерантності суспільства до ВІЛ-позитивних, а також, як день пам’яті жертв цього захворювання. Впродовж останніх 30 років проблема поширення ВІЛ-інфекції все ще залишається актуальною для світової спільноти. На сьогодні масштаби поширення цієї епідемії все ще залишаються реальною загрозою для подальшого розвитку більшості країн світу через глобальний характер поширення. І ми — не виняток.

Станом на завершення 2018р. за даними Центру суспільного здоров’я МОЗ України було зареєстровано 14 797 нових ВІЛ-інфікованих (1985 з котрих — діти до 14 років). За підсумками соціального дослідження лідерами у поширення інфекції є такі області, як Дніпровська, Одеська, Донецька, Ніколаєвська та Київська, включно із самою столицею.

Як зазначають фахівці, епідемілогічна ситуація в нашій країні почала значно погіршуватися 2014р. і цього року досягла свого апогею. Ми так само залишаємося у топі країн Європи за темпами поширення ВІЛ-інфекції. Але найтрагічнішим є зростання смертності серед

ВІЛ-інфікованих саме у підлітків. На сьогодні близько 1,8 мільйони дітей хворі на ВІЛ, і більшість з них навіть не здогадується про свою хворобу. Дитячий фонд ООН розробив спеціальну стратегію на 2020р., спрямовану на скорочення смертності серед хворих СНІДом на 65% і кількості ВІЛ-інфікованих підлітків на 75%.

Це що стосується глобальних масштабів. А що ж ми можемо зробити на місцевому рівні?

Деякі батьки та вихователі вважають, що профілактичне інформування підлітків про ВІЛ може спровокувати чи змотивувати їх спробувати «заборонений плід». Давайте дивитися на світ реальними очима: наші діти вже давно знають про усі вище зазначені речі набагато більше за нас. У часи, коли ведеться активна масова пропаганда субкультури, направленої на винищення нашої молоді, ми повинні проводити ще більше превентивних та профілактичних заходів для протистояння страшній хворобі нашого часу.

В рамках проекту «Незалежній країні – незалежна молодь» Міжнародна Громадська Організація «Центр Здорової Молоді» разом з ювенальною поліцією Святошинського райвідділу провели інформаційно-профілактичні заняття для учнів старших класів у вищому професійно-технічному училищі «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва» та у вищому професійному училищі будівництва та архітектури.

До заходу долучилася начальниця відділу ювенальної привенції – Санченко Олена Василівна, старші інспектора: Ігор Станіславович та Анастасія Віталіївна, а також інспектор – Юрій Тімурович.

Профілактичне заняття пройшло у напів лекційному, напів інтерактивному форматі. Юні слухачі уважно слухали інформацію про хворобу, шляхи зараження та необхідні превентивні заходи. І нехай для більшості ця інформація була новою та не актуальною, зміна виразів обличь деяких учнів свідчила про те, що лихо вже торкнулася їхньої домівки, друзів або знайомих.

Також підліткам було проведено коротку лекцію про шкоду від вживання психоактивних речовин, та наслідки, породжені вживанням. Юні люди задавали цікавлячі їх питання, висловлювали свою точку зору щодо певних питань, говорили про свій досвід та переживання. Наприкінці слухачам було запропоновано переглянути інформаційний відеоролик про ВІЧ/СНІД, після чого в інтерактивному режимі було проведено обговорення засвоєної інформації.

Захід завершився обміном контактів, спільними фотографіями, вдячними очима, як ведучих, так і юних слухачів. Керівники учбових закладів віддячили гостям за проведений захід, виписавши лист подяки. Також було досягнуту домовленостей щодо подальшої співпраці вищих учбових закладів, як з дитячою поліцією, так і з фахівцями з проблем залежності у разі виникнення необхідності.

Нажаль, ми живемо в час інформаційної епохи, коли до свідомості молодої не укріпленої особистості заходить величезна кількість інформації, як корисної, так і шкідливої. Цю інформація не можна ані заблокувати, ані стерти. Саме тому постає гостра необхідність у профілактичних заходах з метою превенції проявів негативних явищ у молоді, таких як не захищений секс, куріння, вживання алкоголю чи наркотичних препаратів.

Бути проінформованим — означає бути озброєним!

ТВЕРЕЗІСТЬ – ВИБІР СИЛЬНИХ!

#CZM#ХимическаяЗависимость#ЛечениеЗависимости#ЛечениеАлкоголизма #ЛечениеНаркомании#ЛечениеИгромании#Наркомания #Алкоголизм #Игромания#Реабилитация #rehabilitation#rehab #РеабилитацияНаркозависимых#РеабилитационныйЦентр#ГорячаяЛиния

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.