Арт – виставка під відкрітім небом.

27 квітня на території Печерської лаври відбувалося дивовижне дійство. Під відкритим небом, прямо на землі, на траві і асфальті лежали десятки творчих робіт і більшість з них на духовну тематику. Картини, виконані фарбами, вишиті бісером і хрестиком, випалені і вирізані на дереві і дуже багато ікон. Незважаючи на ці роботи, на думку відразу спадає на думку, що їх створили люди глибоко віруючі в Бога. Ні, точніше – люди, дуже потребують цієї віри. Адже правда, що кожен говорить про те, чого йому не вистачає. А творчість, це особлива мова душі, можливість висловити те, чого сам в собі до кінця не розумієш, що не можеш описати словами. Але воно турбує тебе, не дає спокою, переповнює і виливається в таких творах. «Людину впізнаешь у справах його рук» – кажуть мудреці.

Для кого-то може здатися дивним, що ці роботи зробили ув’язнені, які відбувають покарання за тяжкі гріхи. Але в Біблії написано (Лук.5: 31-32) «… не здорові потребують лікаря, але хворі; Я прийшов кликати не праведників, але грішників до покаяння ».

Ця колекція була зібрана по жіночих і чоловічих колоніях Яною Баранової – засновником і президентом ГО «Союз« Золотий вік України ». «Допомогти розквітнути загубленої душі … Надати трошки тепла і віри … Пробачити помилку і повернути до нормального життя підлітка, вперше вчинив злочин … Розкрити душу і творчий потенціал довічним … Знайти порозуміння і примирення ..» – це мета діяльності організації та Яни, як сімейного психолога, психоаналітика. І зараз, по своєму унікальна колекція опинилася під відкритим небом в лаврської дворі в зв’язку з відмовою Міністерства Культури України в оренді ГО “Союз” Золотий Вік України “приміщення площею 26,2 м в підвалі 19 корпусу Києво-Печерського заповідника з” недоцільністю “.
Так, чи потрібні такі організації? Відповідь залежить від того, важливі нам люди, які відбувають термін покарання в місцях позбавлення волі. Може бути вони нікому, крім їх сімей і не важливі. Але вони повернуться. Згідно з даними Міжнародного центру тюремних досліджень (ICPS) по 2016, в Україні 60771 ув’язнених. Вони повернуться в наше суспільство і, якщо ми не допоможемо їм змінитися, будуть знову скоювати злочини проти нас.

«Центр Здорової Молоді», який входить до складу ГС «Міжнародна Антинаркотична Асоціація», підтримує ГО «Союз« Золотий вік України », і має такі ж доброзичливі наміри щодо людей з проблемами наркотичної, алкогольної та ігрової залежності. У нас практично одне завдання. Адже залежні люди потенційні злочинці. Для того, щоб отримати дозу наркотику, або гроші на їх придбання, наркозалежні скоюють злочини. Майже всі тяжкі злочини і вбивство в тому числі, відбувається в стані алкогольного сп’яніння.
Працюючи більше 12 років з такою категорією людей, наші фахівці можуть однозначно сказати, що самим їм не впоратися. Більшість людей звільняючись з місць позбавлення волі, або лягаючи на лікування в наркодиспансер, хочуть змінити своє життя. Але вони не знають як. Людина не йде на злочин від хорошого життя. Вина вирішує за допомогою наркотиків, алкоголю, крадіжки або куркулів свої проблеми. Щоб діяти інакше, треба думати інакше. Щоб змінити кримінальну або залежне мислення потрібна допомога. ГО «Союз «Золотий вік України» разом з іншими небайдужими проводить арт-терапії, творчі вечори, психо-терапевтичні групи для засуджених та свята для їхніх дітей, поставляє гуманітарну допомогу в виправних колоній. «Центр Здорової Молоді» також приєднався до цієї діяльності, надає кваліфікованих консультантів по хімічної залежності, має спільні проекти і багато планів на майбутнє. Але іноді гірко від того, що перешкоди виникають від тих структур, які повинні допомагати.

Тільки любов’ю можна перемогти зло. Якщо ми відвернемося від цих людей, у них не буде шансу.
Ми можемо робити вигляд, що нас це не стосується; говорити, що вони самі винні, що вони злодії і негідники і т. д.

Але ми – ЛЮДИ!

ГО «Союз« Золотий вік України »підтримує« Центр Здорової Молоді »,« Міжнародна Антинаркотична Асоціація “,” Альянс Український єдності “,” Всеукраїнський Фонд реабілітації засуджених “,” Соціалістичний Конгрес молоді “, Міжнародний благодійний фонд” Посольство Життя “, Профспілка соціальних установ і об’єднань “Союз Православних журналістів”, видання “Закон і обов’язок”, Живе радіо “Воскресіння”, Перший Козацький канал, “Каменярінфо” і багато інших. Дуже сподіваємося, що підтримає і держава.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.