Реабілітаційний центр в Одесі – лікування залежностей

Наркоманія на перший погляд — смертельний вирок. Багато хто, стикаючись із тим, що дитина чи близька людина приймає наркотики, у розпачі вирішує, що зробити вже нічого не можна. Або ж хапається за будь-яку соломинку надії, чим активно користуються різні шарлатани. Найкраще в такому випадку, якщо лікуванням і реабілітацією займеться наркологічна клініка.

Проте все-таки можливе реальне лікування наркоманії. Одеса давно перетворилася на справжній рай для розповсюджувачів наркотиків: купити їх може навіть школяр. Через це в місті все більше людей, які мають наркотичну залежність. Однак паралельно виникають і реабілітаційні центри, у яких надається реальна допомога залежним людям. Серед них можна виділити «ЦЗМ».

Як розвивається наркотична залежність?

Чому людина стає наркоманом? На це запитання вже багато років шукають відповідь багато фахівців. Однозначної відповіді немає, проте є безліч факторів, що спонукають спочатку спробувати заборонений плід, а потім тікати за його допомогою від сірих буднів і неприємної реальності. Тому настільки актуальним останнім часом стало лікування наркоманії в Києві.

Багато хто, вживаючи наркотик уперше, упевнений у тому, що варто йому захотіти, і він одразу зупиниться. Як же фатально вони помиляються! Не варто забувати про те, що будь-який наркотик формує не тільки фізичну, а й психологічну залежність, позбутися якої самостійно практично не реально.

Існує три основні етапи розвитку наркотичної залежності. Варто пам’ятати про те, що чим раніше ви звернулися по допомогу, тим більше шансів на те, що залежна людина зможе повноцінно відновитися і повернутися до тверезого життя без рецидивів. Важливо також пам’ятати про те, що наркотична залежність часто йде руч-об-руч з алкогольною, тому актуальним буде й лікування алкоголізму в Дніпрі.

Отже, три етапи розвитку залежності від наркотиків:

  •       психологічна залежність — людина в будь-якій ситуації прагне вжити наркотик, щоб утекти від проблем і стресу, згодом їй потрібна все більша доза;
  •       фізична залежність — обмінні процеси в організмі порушуються і припинення вживання наркотиків викликає абстинентний синдром;
  •       глибокі зміни психіки й фізичного стану — на цьому етапі наркотики приймають уже не заради задоволення, а щоб уникнути проявів абстинентного синдрому.

Якщо ви помітили щось дивне в поведінці чи зовнішньому вигляді близької людини, не втрачайте дорогоцінного часу, звертайтеся до фахівців реабілітаційного центру, які нададуть необхідну консультацію і розкажуть, як краще вчинити у вашій ситуації. Однією з найстрашніших є метадонова залежність.

Лікування наркоманії в Одесі в наркологічній клініці CZM-Україна

Перш ніж звертатися до реабілітаційного центру, обов’язково погугліть «лікування наркоманії Одеса відгуки» — важливо знати, що в центрі справді пропонують допомогу, а не займаються викачуванням грошей із рідних та експлуатацією залежних. Тому дуже важливі реальні відгуки тих, кому допомогли подолати залежність, та їхніх рідних.

Звертайте увагу й на терміни лікування: швидких чудодійних таблеток не існує! Знадобиться певний час, протягом якого проведуть не тільки необхідний детокс, а й психологічну роботу із залежною людиною, що дасть їй можливість надалі не піддаватися спокусам. Це дуже важливо, адже без зміни психологічних установок очищення організму буде абсолютно марним.

Тому після детоксикації з пацієнтом реабілітаційного центру починають працювати психологи. Вони з’ясовують причини того, чому людина вдавалася до наркотиків, допомагають їй створити внутрішні опори, що дають можливість самостійно справлятися із проблемами.

Для реабілітації використовується і арт-терапія, що дає людині можливість заспокоїтися та заповнити внутрішню порожнечу. Велике значення мають бесіди з тими, хто вже подолав цю недугу: такі люди, як ніхто інший, розуміють, що відчувають ті, хто тільки став на шлях виправлення.

Важливий момент у реабілітації займає соціалізація колишнього наркомана. Варто підкреслити важливість зміни оточення людини, яке призвело до того, що вона почала вживати наркотики. Адже, якщо вона повернеться в ту саму компанію, де, швидше за все, продовжують приймати наркотики, імовірність того, що станеться зрив, багаторазово зростає.

Родичі та близькі відіграють дуже важливу роль в успішній реабілітації залежної людини. Важливо подолати свою співзалежність і вміти правильно будувати стосунки та розмовляти з такою людиною. Усьому цьому також навчають представники реабілітаційного центру на спеціальних групових заняттях.