Лікування від спайса

Щоб зрозуміти, як вилікувати спайсову наркоманію, спочатку потрібно розібратися, що це таке, і чим небезпечний спайс. Це курильні суміші на основі синтетичної коноплі або марихуани. Для їх виготовлення використовують, на перший погляд, безневинні дозволені трави, просочені штучним наркотиком, або ж в основі препарату можуть бути галюциногенні рослини. Незважаючи на те, що спайс вважається легким наркотиком, вже перша затяжка тягне за собою серйозні наслідки. Тому, якщо ви дізналися, що близька людина має таку залежність, діяти потрібно без зволікань.

Залежність від спайсу: симптоми і поведінка

Люди рідко зізнаються навіть собі, що вони залежні від наркотичних речовин. Все починається з психологічної тяги повторення отриманих відчуттів після першого вживання. Далі йде фізична, яка супроводжується ломкою. Часто наркозалежних людей видають симптоми, такі як:

 • червоні очі, які сльозяться;
 • осиплість, постійний сухий кашель;
 • відсутність апетиту, що призводить до стрімкої втрати ваги;
 • сильна спрага;
 • шкірні покриви з запахом спаленої трави;
 • блідість, сухість обличчя, висипи.

Крім зовнішніх ознак, побічні ефекти від спайсу проявляються і в поведінці:

 • сильна безпричинна дратівливість;
 • мова стає невиразною, схожою зі станом алкогольного сп’яніння;
 • скачки настрою від нестримної радості до смутку;
 • депресивний стан;
 • поганий сон;
 • галюцинації;
 • порушена координація рухів;
 • забудькуватість.

Крім того, людина починає проявляти скритність. Або не розповідає про своїх друзів, стає замкнутим. Щоб точно визначити залежність, важливо вчасно звернутися за медичною допомогою і пройти деякі тести.

Чим небезпечний спайс

Спайсова наркоманія згубно впливає на весь організм, а не тільки на якусь одну його систему. У мозку починають відбуватися зміни, які дуже сильно впливають на психіку людини. З’являються панічні напади, тривожність і безпричинний страх. Залежна людина стає дуже агресивною, може нашкодити і собі, і оточуючим, у неї притупляється почуття болю. Такі стани можуть призвести навіть до суїциду. Якщо лікування спайсової залежності не почати вчасно, то людина може стати інвалідом. А при важкій формі захворювання вона стає небезпечною для суспільства і підлягає повній ізоляції.

Нешкідливий, на перший погляд, наркотик спайс призводить і до інших тяжких наслідків:

 1. Хвороби серця, які можуть призвести до серцевої недостатності.
 2. Отрути і токсини із спайсу руйнують печінку, можуть призвести до інтоксикації мозку і всього організму.
 3. Уражаються легені – у курців може розвиватися рак.
 4. Страждає судинна система. Кровоносні судини пошкоджуються. Спочатку це може призводити до підвищеного тиску, а з часом переростає в більш серйозні захворювання серцево-судинної системи.
 5. Руйнується і репродуктивна система. Чоловіки, які вживають спайс, страждають від імпотенції, для жінок це загрожує безпліддям.

Як кинути курити курильні суміші

Щоб людина змогла впоратися з проблемою самостійно, вона повинна усвідомити свою залежність. Але зробити це можуть лише 5 осіб зі 100. Крім того, залишаючись вдома, залежному складно розірвати порочне коло спілкування, тому є небезпека, що у нього буде доступ до наркотичних речовин знову і знову. У 95% випадків без кваліфікованої медичної допомоги не обійтися.

Лікування спайсової наркоманії починається з консультації лікаря. Вона може проходити в клініці або вдома. Якщо залежний відмовляється від лікування, ви можете поговорити з наркологом без нього. Спеціаліст підкаже порядок дій, щоб допомогти вашій близькій людині. Спочатку слід пройти процес очищення організму від наркотичних речовин. Він називається детоксикацією. Потім необхідно обстежити пацієнта, щоб призначити коректне лікування.

Чому краще лікувати спайсовую наркоманію саме в клінічних умовах:

 1. Обмеження колишнього кола спілкування хворого.
 2. Комплексний підхід.

Висококласні фахівці клініки комбінують медикаментозне лікування від спайсової наркоманії з психологічною допомогою. Їх мета – не просто очистити організм від наркотичних речовин і усунути оборотні наслідки. Вони прагнуть зробити так, щоб людина сама не хотіла повертатися до колишнього способу життя. Для цього важливо визначити психологічну причину, яка послужила приводом приймати заборонені речовини. За допомогою реабілітації фахівці допоможуть хворому повернутися до колишнього життя.

Лікарі допоможуть пацієнтові розробити систему мотивації для подальшої повноцінної життєдіяльності. Джеральдіна Чаплін одного разу сказала: «Наркотики гарні, щоб втекти від реальності, але реальність така багата, навіщо від неї тікати?» Тому вкрай важливо дати людині зрозуміти, що його життя цінне і багатогранне, вона важлива і дорога своїм близьким, перш ніж приступати до останнього етапу – ресоціалізації. Це повернення пацієнта в звичне для нього середовище, до рідних і близьких людей. Тоді для людини, яка кинула палити спайс, дуже важлива підтримка.