Лікування алкоголізму в Харкові

Купірування похмільного синдрому, комплексне лікування алкоголізму в Харкові з подальшою соціальною реабілітацією пропонує пройти місцева філія клініки «Центр здорової молоді». Кваліфіковані фахівці, сучасні методики та індивідуальна терапевтична програма допоможуть подолати алкогольну залежність, без ризиків рецидиву на будь-який її стадії.

ПРИНЦИПИ УСПІШНОГО ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ

Лікування від алкоголю буде успішним і довгостроковим тільки в разі комплексного, індивідуального підходу, який пропонує центр. Недостатньо провести зняття алкогольного делірію або кодування, щоб назавжди вилікувати людину від алкогольної залежності. Фахівці клініки проводять обов’язкову первинну діагностику, виявляють мотиви та можливі причини алкоголізму в конкретному клінічному випадку.

Після цього проводиться детоксикація, виведення з запою в Харкові, що дозволяють усунути фізичну тягу до вживання спиртних напоїв, очистити організм, нормалізувати його функціонування. Однак програма «Детокс» – це лише перший етап у комплексній реабілітації. Для подолання хвороби потрібно психотерапія і робота з підсвідомістю, мисленням пацієнта.

В першу чергу фахівці намагаються допомогти людині усвідомити наявність залежності і необхідності повноцінного лікування. Тільки при особистій зацікавленості та участі в терапевтичному процесі самого хворого можна розраховувати на повну перемогу над алкогольною залежністю.

Після цього підбираються оптимальні методи психотерапії, спрямовані на усунення провокуючих чинників алкоголізму. У програму лікування входять сеанси сімейного системного психоаналізу, тренінги особистісного росту, арт-терапія, заняття в групах взаємодопомоги.

Завдяки щоденній роботі над собою під наглядом професіоналів, перебуванню в здоровому терапевтичному співтоваристві, підтримці рідних і однодумців у людини формується нова система цінностей, інші життєві пріоритети, в яких просто не залишається місця для зловживання спиртними напоями.

Після завершення терапевтичного курсу настає етап соціалізації. Пацієнт повертається в звичне для себе середовище, однак може розраховувати на допомогу і підтримку з боку психологів, медичних фахівців, волонтерів і соціальних працівників. Крім терапевтичного супроводу, випускникам центру надається сприяння в отриманні освіти, зміну професійної діяльності, влаштуванні на роботу.

ЯКІ МЕТОДИ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В «ЦЕНТРІ ЗДОРОВОЇ МОЛОДІ»?

У фахівців центру великий арсенал способів боротьби з алкоголізмом. Найбільшою популярністю і результативністю характеризуються наступні методики:

  1. Медикаментозна терапія – відновлення стану здоров’я, зняття алкогольного делірію, похмільного синдрому.
  2. Заняття колективної психотерапією за програмою «12 кроків».
  3. Спілкування з випускниками та волонтерами, що зуміли подолати алкогольну залежність.
  4. Проведення тренінгів особистісного росту і міжособистісного спілкування.
  5. Читання духовної літератури і спілкування зі священнослужителями.
  6. Спорт і кінезіотерапія.
  7. Релакс-терапія.
  8. Трудотерапія.
  9. Когнітивно-поведінкова терапія.

Співробітники реабілітаційного центру багато уваги приділяють членам сім’ї пацієнтам, надаючи їм безкоштовні консультації, допомагаючи справитися з співзалежністю і налагодити довірчі відносини з близькою людиною, що потрапила в алкогольний полон.

Сімейна психотерапія дуже важлива як для вибудовування довірчих відносин між близькими людьми, так і профілактики можливого рецидиву чергового запою. Саме з цієї причини фахівці центру тісно співпрацюють з ближнім оточенням реабілітанта, навіть після його виписки.

Харківське відділення клініки працює цілодобово, тому кожен бажаючий може зателефонувати і проконсультуватися в будь-який зручний момент, незалежно від часу доби. Приватна власність, шанобливе ставлення і виключно індивідуальний підхід – гарантується кожному пацієнту, який звернувся в центр за допомогою.